Záhadná místa

Garabandal

Těla dívek byla při extázi strnulá, ztuhlá, studená jako kámen a necitlivá na bolest. Také se neuvěřitelně měnila jejich váha. Dva muži jen stěží nadzvedli jednu z dívek ze země, zatímco dívky zvedaly navzájem jedna druhou bez problému. Jindy zase padaly dozadu s napřímeným tělem až se k úleku přihlížejících ozvalo zadunění, ale nikdy se nezranily a vždy vstávaly bez pomoci rukou. Někdy se dívky pohybovaly tak rychle, že jim nestačili ani mládenci z vesnice i když běželi jak nejrychleji uměli. Po takovém výkonu přitom nebyly ani zpocené ani unavené a měly normální puls. V průběhu těchto běhů byly schopny se naráz zastavit, zatímco Ti kdo se snažili s nimi udržet tempto ještě v důsledku setrvačnosti dobíhali. Jakmile upadly do extáze, nic je z ní nemohlo vytrhnout. Zkoušely je štípat, píchat špendlíky, pálit hroty sirek a sypat jim písek do očí, ale všechno bez účinku. Ani silné záblesky fotoaparátů z bezprostřední blízkosti je nepřinutily mrknout. Pohybovaly se rychle a s jistotou popředu i pozadu, aniž by se kdy podívaly kam vlastně jdou. Zvláště působivé byly noční sestupy pozadu závratnou rychlostí z příkrého svahu.

Foto - Mari Loli levituje mimo podlahu (v roce 1962).

Obklopena velkou skupinou lidí, děvče vešlo do vstupní haly jejího domu, pak upadla do extáze a začala se vznášet nad podlahou. Na žádost jejího otce prošli hůlkou pod jejím tělem bez dotyku. To nebyla iluze.

Levitace se netýkala jen M. Loli. Zakrátko jmenoval biskup ze Santanderu vyšetřovací komisi. Tam pozvali 27. července 1961 i Conchitu. Přicestovala s matkou a s knězem Donem Luisem. Uprostřed rušné ulice, před jedním kostelem, upadla Conchita do extáze. Odsud ji odtáhli v poloze v kleče dovnitř do sakristie. Někteří z přivolaných byli lékaři. Snažili se Conchitu narovnávat, což se jim nepodařilo. Conchitina matka: "Conchita se natáhla a celým tělem spočívala ve vzduchu, opírala se pouze jedním loktem o zem. Nevím, co víc by si ti páni přáli vidět."

Převzato z http://web.katolik.cz/feeling/6_3.htm

Existuje video, které nějaký dobrý člověk dal na youtube.com


Co se týče autorských práv - autorská práva lze řešit tím, že člověk si na web vloží přehrávač youtube s daným videem a tím je to právně čisté. Neboť v danou chvíli je distributorem videa youtube, nikoli provozovatel stránek s vloženým přehrávačem. A youtube má autorská práva řešena smlouvami se zástupci autorských svazů.

Zde jsem našel rezenzi na toto video - http://www.verite.cz/eshop/?p=productsMore&iProduct=23&sName=poselství-z-garabandalu-(dvd)


Dramatická povaha garabandalských událostí a proroctví poukazuje na důležitost a naléhavost poselství předaných v současné době. Česká verze byla zhotovena ve spolupráci s garabandalským centrem v New Yorku. Blahoslavená Panna Maria se v posledních dvou stoletích zjevila mnohokrát. Žádné z těchto zjevení však nelze porovnat s událostmi, které se staly v Garabandalu. Katolická Církev zatím k pravosti zjevení nezaujala konečné oficiální stanovisko. V roce 1991 místní biskup požádal Vatikán o uznání pravosti zjevení. Události se však opravdu staly. Tento film je dokumentem o nich. Videozáznam byl vyroben společností The Workers of Our Lady of Mount Carmel. Česká verze vznikla ve spolupráci s Centrem VÉRITÉ (délka: 54 minut)

Další informace naleznete na http://www.garabandal.cz


Přehrát video 1. část (formát flv, velikost 12.4 MB)

Přehrát video 2. část (formát flv, velikost 22.5 MB)

Přehrát video 3. část (formát flv, velikost 16.9 MB)

Přehrát video 4. část (formát flv, velikost 33.7 MB)

Přehrát video 5. část (formát flv, velikost 16.3 MB)

Přehrát video 6. část (formát flv, velikost 9.4 MB)

Přehrát video 7. část (formát flv, velikost 4.8 MB)