Kombucha


Kombucha není houba podle obvyklých představ, jako třeba hřib dubový. Jde vlastně o společenství, symbiózu různých kvasinek a bakterií, jejichž vzájemné soužití je oběma druhům prospěšné. A jak si řekneme, velmi prospívá našemu zdraví.


Následující informace jsem převzal z www.pravoslav.gts.cz/kombucha.htm od pána, který se sám charakterizuje takto:


Jako lékař - imunolog nemám rád "medicíny" připravované tak říkajíc "na koleně". V současné době je totiž nemocným nabízena řada "stoprocentně účinných" léků, s obrovskou reklamou, ale o skutečných účincích se nemohou nijak přesvědčit. Proto bych rád čtenářům poskytl medicínské důkazy o obdivuhodných léčebných schopnostech neobyčejného výtvoru přírody - houby zvané kombucha.O Kombuše je prokázáno, že:

1.) zvyšuje imunitu organismu
2.) čistí tělo od jedovatých látek
3.) má antibiotický efekt
4.) působí proti rakovině
5.) reguluje trávení, podporuje látkovou výměnu, příznivě působí na střevní mikroflóru
6.) působí proti dně, hemeroidům, vápenatění žil, kloubovému revmatismu, artróze, artritidě, trombóze, skleróze multiplex, kožním onemocněním, plísním, při regulaci krevního tlaku, oslabení vaziva, při regulaci menstruace, při podráždění žaludeční sliznice, při regeneraci buněčných stěn, obecně proti nemocím pokročilého věku.

Kombuchový nápoj obsahuje tyto látky: kyselinu glukoronovou, glukonovou, vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, L-kyselinu mléčnou (+), kyselinu usinovou, šťavelovou, octovou, alkohol, oxid uhličitý a dal.

Nápoj se pije každé ráno na lačno 2 dcl, a pak sklenici po každém jídle; dále dle potřeby a chuti. Nesladké čajové víno se může použít pro snižování tělesné váhy – místo jídla se napijeme Kombuchy. Možno jej pít chladný i ohřátý. Dobře se uchovává a má dlouhou skladovací dobu. Obsahuje jen nepatrné množství alkoholu; je vhodný i pro děti.

Jednoduchý návod pro pěstování Kombuchy (přejít do sekce)

Očima vědců (přejít do sekce)

Tajemný dar od báťušky cara (přejít do sekce)

Kombucha léčí i rakovinu? (přejít do sekce)

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich